Kaszuby - piękny region polskiej turystyki.

Kaszuby – geografia i położenie

Kaszuby to region położony w północnej Polsce, w województwie pomorskim. Charakteryzuje się on bardzo zróżnicowanym krajobrazem, z dominującymi lasami, jeziorami oraz urozmaiconą rzeźbą terenu.

Położenie geograficzne

Kaszuby to region o powierzchni około 10 tysięcy km², który położony jest na pograniczu Polski i Niemiec. Granice Kaszub są dość trudne do określenia, ponieważ region ten nie ma jednoznacznie wyznaczonych granic administracyjnych. Kaszuby są położone między Zatoką Gdańską na północy, a doliną rzeki Redy na południu. Na zachodzie graniczą z Pomeranią Zachodnią, natomiast na wschodzie z Krainą Wielkich Jezior Mazurskich.

Charakterystyka krajobrazu

Kaszuby to region charakteryzujący się bardzo zróżnicowanym krajobrazem. Dominują w nim lasy, jeziora, wzgórza i pagórki. Najwyższym wzniesieniem Kaszub jest Wieżyca o wysokości 329 metrów n.p.m. Region ten jest bogaty w wodę, co czyni go popularnym miejscem na wypoczynek nad jeziorami. Największym jeziorem Kaszub jest Wdzydze o powierzchni ponad 18 km². W okolicach jezior znajdują się malownicze wioski i miasteczka, które przyciągają turystów z całego świata.

Podsumowanie

Kaszuby to piękny region, którego położenie i geografia sprawiają, że jest to doskonałe miejsce na wypoczynek i turystykę. Malownicze krajobrazy, urokliwe miasteczka i wiejskie krajobrazy, bogactwo zabytków kultury i historii, a także mnóstwo aktywności na świeżym powietrzu, to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na turystów. Region ten cieszy się również dużą popularnością wśród miłośników kultury i sztuki, ze względu na bogactwo tradycji, kultury ludowej i dziedzictwa przyrodniczego.